.
blogbejegyzések
Utazzunk együtt a továbblépés felé
Az alábbi bejegyzéseket megtalálod a Facebook oldalamon és audio változatban meg is hallgathatod őket itt a weboldalon vagy a Youtube, Soundcloud, Spotify vagy Spotify for Podcasters oldalaimon.
Tarts velem!
„Hogyan magyarázzam meg az embereknek, hogy ennek a folyamatnak a során a lelkükkel kerülnek kapcsolatba, és hogy amint a régi, beidegzett viselkedési minták, problémák és emlékek meggyógyulnak, a test magától tudja, hogyan kell folytatnia a gyógyulást?”
Brandon Bays
#tovÁbblÉpÉs blog 01
Hogyan ismertem meg a Belső utazás módszerét?
2020 őszére már közel 6 éve keserítette meg az életemet egy krónikus altesti gyulladás. Az évek óta tartó szakorvosi vizsgálatok és gyógyszeres kezelések nem tudtak segíteni a tüneteim megszüntetésében, ami párkapcsolatomat elindította a lejtőn...
2020 őszére már közel 6 éve keserítette meg az életemet egy krónikus altesti gyulladás. Az évek óta tartó szakorvosi vizsgálatok és gyógyszeres kezelések nem tudtak segíteni a tüneteim megszüntetésében, ami párkapcsolatomat elindította a lejtőn. A megoldást keresve mikor mibe kapaszkodtam: egy új készítménybe, egy újabb orvosi vizsgálatba, lélektani könyvekbe, majd az eredménytelen tüneti kezeléséktől a lelki háttér feltárása felé fordultam és szeptemberben pszichológus segítségét kértem.
Az élet közben zajlott és októberben, 7 év után kénytelen voltam felmondani az imádott munkahelyemen. Az egyik kolléganő vezetői szerephez jutása mobbing helyzetet indított el cégen belül, amelyből az egyetlen kiút a felmondás volt.
Az addigi tapasztalataimnak köszönhetően 2 hónapon belül megtaláltam az új helyemet. Azonban október közepén, egy héttel a felmondási időm vége előtt az új főnököm rossz híreket közölt: a vállalkozását kénytelen felszámolni. Ez az, amire nem lehet felkészülni… Munkanélküli lettem. De a kegyelemdöfés még hátra volt… Novemberben, a nőgyógyászom HPV gyanú miatt hívott fel és megkért, hogy 2 hónapon belül tipizáljuk a nálam jelenlévő törzset, hogy kizárhassa a méhnyakrák lehetőségét.
Mintha a föld nyílt volna meg alattam… ott álltam 31 évesen, munkanélküliként, egy váláshoz közeledő párkapcsolattal, két, 4 év alatti kisgyermekkel, legrosszabb esetben méhnyakrákkal „kiegészülve”. Amíg a tipizálásra vártam, utána néztem a legrosszabb szenárió túlélési esélyeinek. Az elkeserítő adatok mellett viszont rátaláltam egy túlélővel, Szentesi Évával készített interjúra, amiben a Belső utazásról beszélt. Minden fellelhető anyagot elolvastam a módszerről, de szkeptikus voltam, hiszen kapaszkodóból volt már elég az addig eltelt 5 évben.
Decemberben volt az első Belső utazásom és egy olyan gyógyulás indult el testi és érzelmi szinten, mely révén gyógyszerek és kezelések nélkül, másfél év alatt mondhattam búcsút a gyulladásnak. Mindez csak a jéghegy csúcsa volt a változásoknak: rendbe jött a párkapcsolatunk, vége lett a depressziónak, szorongásnak, fel tudtam dolgozni a korábbi vetélésemet, a gyermekkori traumáimat, szüleim válását és viharos kapcsolatát.
A januári méhnyakrák szűrésemen, már nem volt mit tipizálni. Mai napig nem tudom, hogy nem cserélték-e össze a novemberi eredményemet valaki máséval, de azóta egyetlen citológiám se mutatott ki hasonló HPV gyanút.
2020 elején mentálhigiénéhez kapcsolódó tanulmányokba kezdtem, hogy végre a gyermekkoromtól érzett elhívásom útját járhassam. A Belső utazás megismerése a pszichológiától az utazás kísérővé válás útjára terelt, így ma már egy egyedülálló módszerrel segíthetem a hozzám fordulókat, amely a problémáik gyökeréhez vezetheti el őket.
A mindennapok kihívások elé állítanak, de sokkal könnyebb a múltból cipelt batyu nélkül nekiveselkedni a felmerülő helyzetek megoldásának.
Neked milyen változást hozott az életedbe a Belső utazás?
Jó utat Önmagad felé!
itt meg is hallgathatod:
#tovÁbblÉpÉs blog 02
Elengedni azt, aki nem tudott megszületni
A mai nap nálunk a születés ünnepe, a legkisebb gyermekünk születésnapja. Egy váratlanul érkező élet a harmadik várandósságomból. Két kisfiú anyukája vagyok és egy angyalkáé odafent, de hogy ez hogyan is alakult így…?
A mai nap nálunk a születés ünnepe, a legkisebb gyermekünk születésnapja. Egy váratlanul érkező élet a harmadik várandósságomból. Két kisfiú anyukája vagyok és egy angyalkáé odafent, de hogy ez hogyan is alakult így…?
itt meg is hallgathatod:
#tovÁbblÉpÉs blog 03
Érzelmi elfojtás – belső letiltó rendszerünk…
„Ezt tényleg szabad érezni?” – kérdezte döbbenten egy utazóm, miután átégette magán annak a fájdalmát, ahogy gyermekkorában elutasították. „Te mondd meg… hogy van most a mellkasod, hiszen néhány perccel korábban szorító fájdalmat éreztél ott?” „Az elmúlt, tényleg, nem is érzem már …” Az elfojtás gyermekkorban indul, így belső, letiltó rendszerünkhöz vezető utunk a gyermekkori „én-részeinkkel” való találkozáshoz segíthet hozzá.
itt meg is hallgathatod:
#továbblépés blog 04
Könnyed alapanyagokkal a test egészségéért - #ÉpTestben
2015-ben, a művi vetélésem után, a 40 napon túl elhúzódó vérzés egy, számomra addig ismeretlen altesti gyulladással zárult. Annak érdekében, hogy testem mihamarabb felépüljön a fertőzésből, nőgyógyászom azt javasolta,
hogy mind a férjem, mind én, legalább egy hónapon át tartózkodjunk a finomított cukrok fogyasztásától. Amikor a cukorhelyettesítők nyomába eredtem, akkor ismertem meg a makrobiotika étrendjét, mely kiemelkedett a többi étrend közül, hiszen gyökerei az ókorig vezethetőek vissza.
De hogyan is lettem a várandósságaim alatt peszkatáriánus, mely által a makrobiotika alternatívát mutatott a hús undorom ellensúlyozására?
Amikor először volt szükségem speciális étrendre 2015-ben, akkor még elképzelhetetlen volt számomra, hogy férjemmel együtt lépjünk az étrend változtatás útjára, hiszen onnantól, hogy a vetélésemet követő 5. hónapban újra várandós lettem, folyamatosan émelyegtem a sült hús illatától. Férjem számára azonban elképzelhetetlen volt a napi étkezése hús nélkül. Mindig megkóstoltattam vele az aktuális húshelyettesítő étket, hogy egy napig ne kelljen húst sütnöm neki, de azok nem arattak túl nagy sikert nála. 2015 és 2019 között mindkét várandósságomat vegetáriánusként (pontosabban peszkatáriánusként) vittem végig, tejtermékek és tojás fogyasztása mellett csak a halak húsát voltam képes megenni. Közben kipróbáltam a vegán és vegetáriánus étrendeket is a hús-, tej-, tojás,- elhagyásával, de ezek nem váltak be nálam és 2020-tól fokozatosan visszatértem a húsfogyasztáshoz.
A 2023-as év azonban olyan változásokat hozott számunkra, melyek megviselték emésztőrendszerünket és férjemnek és nekem is emésztési problémáink lettek. Már nem volt kedvem főzni, és a feldolgozott ételektől nagyon nehéznek éreztem magam. Sajnos ez a nehéz érzés nálam több mint 10 kg felesleg fomájában is megmutatkozott. A puffadás és hasmenés állandósult és egyre fáradtabbnak éreztük magunkat. Új receptek keresésével igyekeztem újra kedvet kapni a főzéshez, amikor a szakácskönyvek lapozgatása közben újra a kezembe akadt Sebestyén Szilvia: „Makrobiotika – Az egészséges és harmonikus életért” című könyve. Akkor már körülbelül 4 éve állt érintetlenül a szakácskönyvek között a konyhánk polcán, de amikor kinyitottam megrohantak az örömteli étkezés emlékei, hogy mennyire könnyűnek is éreztem magam, amikor a makrobiotika irányelvei szerint étkeztem. Nagyon hamar lekerült a porondról minden egyéb szakácskönyv és belevetettem magam a makrobiotikus életvezetés tudományába, hiszen ez több, mint pusztán egy étrend. Idén már kéz a kézben indultunk el férjemmel a tiszta étkezés útján, és ahogy Hippokratész is mondta: „Táplálékod legyen az orvosságod, orvosság legyen táplálékod.”
Mindenki tudja mégis kevesen gondolnak bele abba, hogy amit megeszünk, abból építjük fel a testünket. A napi energiánk 70%-át is a táplálkozásból nyerjük, ezért kardinális kérdés, hogy mivel tápláljuk testünket. Abban hiszek, hogy az egészséges és egészségtelen étkezés határvonala nem a növényi és állati eredetű élelmiszerek között húzódik meg, sokkal inkább a minőségen és a mennyiségen van a hangsúly. Hajlamosak vagyunk rossznak kikiáltani azokat, akik nem osztoznak a táplálkozási szokásaink etikai alapjaiban, de valójában mennyire figyelünk oda arra, hogy hogyan is érzi magát testünk az elfogyasztott ételtől? Testünket állítjuk bizonyos eszmék szolgálatába, ahelyett hogy meghallanánk jelzéseit, amikor ásványi anyag hiányát sóvárgással jelzi. Mikor kérdeztük meg magunktól utoljára, hogy amit megszokásból teszünk (pl. reflexszerű sózás), az ténylegesen szolgálja-e az egészségünket? Családunk étkezését igyekszem a makrobiotika alapelvei szerint alakítani, de a szélsőségek elkerülése végett mértékkel vagy alkalmanként fogyasztunk tejtermékeket, glutént és melegvérű állatok húsait is.
Egy izgalmas és leegyszerűsített étrend és életvitel megismerésére hívlak Téged, és az erről szóló sorozat éppen ezért az #ÉpTestben nevet kapta. Ebben a sorozatban szó lesz a makrobiotika kialakulásáról, vagy hogy milyen egy személyre szabott étrend, amikor évszak-, napszak-, foglalkozás-, életkor-, nem-, vagy az éghajlati tényezők szerint egyénre szabottan alakul az étrend. Azonban a kedvenc részem az adott évszaknak megfelelő könnyed receptek bemutatása.
Ha neked is alkalmanként elnehezült érzésed van vagy csak szívesen kipróbálnál olyan ételeket, melyektől könnyebbnek érzed magad, hogy a mindennapi teendőidre több energiád maradjon, akkor tarts velem és induljunk együtt a 2024-es Új Évben egy könnyedséget adó étrend felfedezésére.
Jó utat mindannyiunknak Önmagunk felé.
#ÉpTestben #receptek #makrobiotika #könnyedalapanyagokkal #atestegészségéért #életmódváltás #könnyűételek #SebestyénSzilvia #BelsőutazásOláhVikivel #Belsőutazás #Továbblépésblog
itt meg is hallgathatod:
#kékség kérdéssorozat bemutatkozó rész
„KÉKSÉG”
Kérdéssorozat a megbetegedések nyomában
A „KÉKSÉG – A megbetegedések lelki okainak feltárását segítő kérdéssorozat, amely, arra hivatott, hogy a kérdések útján nyújtson segítséget Neked abban, hogy megtaláld a saját válaszaidat az állapotodból való gyógyulásodhoz.
A világ körülöttünk nagyon felgyorsult, így egyre gyorsabb megoldásokat szeretnénk kapni a gyógyulásunkhoz, figyelmen kívül hagyva azt, hogy a rajtunk kívül álló segítség legtöbbször csak ideiglenes. Amikor vállaljuk a felelősséget az állapotunkért és időt, energiát szánunk arra, hogy megtaláljuk a saját válaszainkat, az többet tud adni a gyógyulásnál.
A megbetegedéseket, amikor még csak a fájdalom aspektusából szemléltem vagy amikor vallási meggyőződésemből büntetésként értelmeztem, akkor azt éltem meg, hogy globálisabban szükséges tekintenem az életre. Amikor életen túlmutatóan szemléltem ezt a kérdést akkor viszont megértettem, hogy a velünk történt események valamilyen módon, de szolgálnak minket, pontosabban azt szolgálják bennünk, akivé válnunk szükséges általuk.
Ahogy Daubner Béla is mondaná: „Szenvedni lehet fejlődés nélkül, fejlődni viszont nem lehet szenvedés nélkül.” Amíg csak a szenvedés által vagyunk képesek fejlődni, addig a fejlődés lehetőségét magában hordozó „szenvedés” jönni fog, a kérdés csak az, hogy mit tanulunk belőle. Segítségül hívom még rajta kívül Ruediger Dahlke, Jacques Martel lelki okokat kutató munkáit is.
Ezúton bátorítalak Téged arra, hogy írd meg nekem, akár hozzászólásként, vagy privát üzenetben, hogy milyen megbetegedések/tünetek/szervi problémák lelki hátterének megismerése lenne számodra (vagy akár szeretteid számára) segítség az állapotod mélyebb megértésében.