.
blogbejegyzések
Utazzunk együtt a továbblépés felé
Az alábbi bejegyzéseket megtalálod a Facebook oldalamon.
Audio változatban meg is hallgathatod őket a Soundcloud, Spotify vagy Spotify for Podcasters oldalaimon.
Alább a Soundcloud lejátszást a „listen in browser” elindításával teheted meg regisztráció nélkül.
Tarts velem
„Hogyan magyarázzam meg az embereknek, hogy ennek a folyamatnak a során a lelkükkel kerülnek kapcsolatba, és hogy amint a régi, beidegzett viselkedési minták, problémák és emlékek meggyógyulnak, a test magától tudja, hogyan kell folytatnia a gyógyulást?”
Brandon Bays
#tovÁbblÉpÉs blog 01

Hogyan ismertem meg a Belső utazás módszerét?
2020 őszére már közel 6 éve keserítette meg az életemet egy krónikus altesti gyulladás. Az évek óta tartó szakorvosi vizsgálatok és gyógyszeres kezelések nem tudtak segíteni a tüneteim megszüntetésében, ami párkapcsolatomat elindította a lejtőn...
2020 őszére már közel 6 éve keserítette meg az életemet egy krónikus altesti gyulladás. Az évek óta tartó szakorvosi vizsgálatok és gyógyszeres kezelések nem tudtak segíteni a tüneteim megszüntetésében, ami párkapcsolatomat elindította a lejtőn. A megoldást keresve mikor mibe kapaszkodtam: egy új készítménybe, egy újabb orvosi vizsgálatba, lélektani könyvekbe, majd az eredménytelen tüneti kezeléséktől a lelki háttér feltárása felé fordultam és szeptemberben pszichológus segítségét kértem.
Az élet közben zajlott és októberben, 7 év után kénytelen voltam felmondani az imádott munkahelyemen. Az egyik kolléganő vezetői szerephez jutása mobbing helyzetet indított el cégen belül, amelyből az egyetlen kiút a felmondás volt.
Az addigi tapasztalataimnak köszönhetően 2 hónapon belül megtaláltam az új helyemet. Azonban október közepén, egy héttel a felmondási időm vége előtt az új főnököm rossz híreket közölt: a vállalkozását kénytelen felszámolni. Ez az, amire nem lehet felkészülni… Munkanélküli lettem. De a kegyelemdöfés még hátra volt… Novemberben, a nőgyógyászom HPV gyanú miatt hívott fel és megkért, hogy 2 hónapon belül tipizáljuk a nálam jelenlévő törzset, hogy kizárhassa a méhnyakrák lehetőségét.
Mintha a föld nyílt volna meg alattam… ott álltam 31 évesen, munkanélküliként, egy váláshoz közeledő párkapcsolattal, két, 4 év alatti kisgyermekkel, legrosszabb esetben méhnyakrákkal „kiegészülve”. Amíg a tipizálásra vártam, utána néztem a legrosszabb szenárió túlélési esélyeinek. Az elkeserítő adatok mellett viszont rátaláltam egy túlélővel, Szentesi Évával készített interjúra, amiben a Belső utazásról beszélt. Minden fellelhető anyagot elolvastam a módszerről, de szkeptikus voltam, hiszen kapaszkodóból volt már elég az addig eltelt 5 évben.
Decemberben volt az első Belső utazásom és egy olyan gyógyulás indult el testi és érzelmi szinten, mely révén gyógyszerek és kezelések nélkül, másfél év alatt mondhattam búcsút a gyulladásnak. Mindez csak a jéghegy csúcsa volt a változásoknak: rendbe jött a párkapcsolatunk, vége lett a depressziónak, szorongásnak, fel tudtam dolgozni a korábbi vetélésemet, a gyermekkori traumáimat, szüleim válását és viharos kapcsolatát.
A januári méhnyakrák szűrésemen, már nem volt mit tipizálni. Mai napig nem tudom, hogy nem cserélték-e össze a novemberi eredményemet valaki máséval, de azóta egyetlen citológiám se mutatott ki hasonló HPV gyanút.
2020 elején mentálhigiénéhez kapcsolódó tanulmányokba kezdtem, hogy végre a gyermekkoromtól érzett elhívásom útját járhassam. A Belső utazás megismerése a pszichológiától az utazás kísérővé válás útjára terelt, így ma már egy egyedülálló módszerrel segíthetem a hozzám fordulókat, amely a problémáik gyökeréhez vezetheti el őket.
A mindennapok kihívások elé állítanak, de sokkal könnyebb a múltból cipelt batyu nélkül nekiveselkedni a felmerülő helyzetek megoldásának.
Neked milyen változást hozott az életedbe a Belső utazás?
Jó utat Önmagad felé!
itt tudod meghallgatni:
#tovÁbblÉpÉs blog 02

Elengedni azt, aki nem tudott megszületni
A mai nap nálunk a születés ünnepe, a legkisebb gyermekünk születésnapja. Egy váratlanul érkező élet a harmadik várandósságomból. Két kisfiú anyukája vagyok és egy angyalkáé odafent, de hogy ez hogyan is alakult így…?
A mai nap nálunk a születés ünnepe, a legkisebb gyermekünk születésnapja. Egy váratlanul érkező élet a harmadik várandósságomból. Két kisfiú anyukája vagyok és egy angyalkáé odafent, de hogy ez hogyan is alakult így…?
itt tudod meghallgatni:
#tovÁbblÉpÉs blog 03

Érzelmi elfojtás – belső letiltó rendszerünk…
„Ezt tényleg szabad érezni?” – kérdezte döbbenten egy utazóm, miután átégette magán annak a fájdalmát, ahogy gyermekkorában elutasították. „Te mondd meg… hogy van most a mellkasod, hiszen néhány perccel korábban szorító fájdalmat éreztél ott?” „Az elmúlt, tényleg, nem is érzem már …” Az elfojtás gyermekkorban indul, így belső, letiltó rendszerünkhöz vezető utunk a gyermekkori „én-részeinkkel” való találkozáshoz segíthet hozzá.
itt tudod meghallgatni:
#továbblépés blog 04
Feltöltés alatt...
#kékség kérdéssorozat bemutatkozó rész
„KÉKSÉG”
Kérdéssorozat a megbetegedések nyomában
A „KÉKSÉG – A megbetegedések lelki okainak feltárását segítő kérdéssorozat, amely, arra hivatott, hogy a kérdések útján nyújtson segítséget Neked abban, hogy megtaláld a saját válaszaidat az állapotodból való gyógyulásodhoz. Engem is, mint többeket közületek a megbetegedésem/tüneteim vezettek el a Belső utazás megismeréséhez még 2020-ban. Gyógyulásom záloga, sémáim gyökereihez azaz, a viselkedési és gondolkodási módomat meghatározó elkerülési stratégiáimhoz való eljutásom volt. A testi kezelések mellett nagyon nagy szükség van a lelki háttér megismerésére, hiszen a testben kifejeződhet gondolkodásmódunk, viselkedésünk, érzelmi reakcióink és sérüléseink, szokásaink, de akár a transzgenerációs hatások is. De, hogy miért pont KÉKSÉG lett a kérdéssorozat neve valamint hogyan is lehetséges fejlődésünk zálogaként tekinteni megbetegedéseinkre?
A világ körülöttünk nagyon felgyorsult, így egyre gyorsabb megoldásokat szeretnénk kapni a gyógyulásunkhoz, figyelmen kívül hagyva azt, hogy a rajtunk kívül álló segítség legtöbbször csak ideiglenes. Amikor vállaljuk a felelősséget az állapotunkért és időt, energiát szánunk arra, hogy megtaláljuk a saját válaszainkat, az többet tud adni a gyógyulásnál.
A megbetegedéseket, amikor még csak a fájdalom aspektusából szemléltem vagy amikor vallási meggyőződésemből büntetésként értelmeztem, akkor azt éltem meg, hogy globálisabban szükséges tekintenem az életre. Amikor életen túlmutatóan szemléltem ezt a kérdést akkor viszont megértettem, hogy a velünk történt események valamilyen módon, de szolgálnak minket, pontosabban azt szolgálják bennünk, akivé válnunk szükséges általuk.
Ahogy Daubner Béla is mondaná: „Szenvedni lehet fejlődés nélkül, fejlődni viszont nem lehet szenvedés nélkül.” Amíg csak a szenvedés által vagyunk képesek fejlődni, addig a fejlődés lehetőségét magában hordozó „szenvedés” jönni fog, a kérdés csak az, hogy mit tanulunk belőle. Segítségül hívom még rajta kívül Ruediger Dahlke, Jacques Martel lelki okokat kutató munkáit is.
Ezúton bátorítalak Téged arra, hogy írd meg nekem, akár hozzászólásként, vagy privát üzenetben, hogy milyen megbetegedések/tünetek/szervi problémák lelki hátterének megismerése lenne számodra (vagy akár szeretteid számára) segítség az állapotod mélyebb megértésében.